Redakcja zasobnika

Zasobnik Bukowiński potrzebuje redakcji! Z uwagi na różnoraki charakter prezentowanych materiałów, każdy chętny może pomóc w prowadzeniu Zasobnika.

Chciałbyś poświęcić dzień lub dwa w roku, zgłębić temat Polaków na Bukowinie, dowiedzieć się czegoś więcej niż oferują przewodniki turystyczne? Daj nam znać! Cały dział ZASOBÓW INTERNETOWYCH wymaga corocznego przeglądu odnośników internetowych. Ponadto może odkryjesz w sieci nowe artykuły, bądź filmy o bukowińskiej Polonii, na jakie nikt z nas jeszcze się nie natknął.

Zajmujesz się jakimś konkretnym tematem w obszarze polskiej migracji na Bukowinę? Może szukasz tematu do eseju na studia, albo do artykułu naukowego? A może napisałeś pracę licencjacką lub magisterską o Polakach na Bukowinie, i chcesz w publicystycznej formie przedstawić jej główne założenia? Daj nam znać, a chętnie opublikujemy twój tekst w dziale POLONII, a jeśli będzie to materiał rzeczywiście kluczowy, chętnie zamieścimy go w pierwszej części Zasobnika pt. „Polacy na Bukowinie”.

Jeśli interesują cię tematy trochę dalsze, stanowiące kontekst czy też tło dla funkcjonowania bukowińskiej Polonii na przestrzeni lat, to LITERATURA I SZTUKA chętnie przyjmie twój materiał! A jeśli trzeba będzie zmienić tytuł tego działu, bo twoje zainteresowania są szersze niż jego aktualna zawartość, to jesteśmy gotowi to uczynić.

A może wolisz multimedia? Byłeś lub planujesz wyjazd na Bukowinę? Masz oko do fotografii, albo interesują cię spotkania z ludźmi? Jeśli jesteś chętny aby podzielić się swoimi zdjęciami lub zapisami dźwiękowymi? FOTOGRAFIA i DŹWIĘKI czekają na ciebie!

Koniecznie dołącz też do naszej grupy na FACEBOOKu! Materiały które publikujemy na Zasobniku, w skróconej formie, znajdują swoją drogę również do naszej grupy. A w grupie możesz się dzielić wszelkimi swoimi znaleziskami, pytaniami i wątpliwościami, planami i generalnie wszystkim co dotyczy Polaków na Bukowinie: od kronikarskich znalezisk po życzenia imieninowe dla pani Jadwigi!